Ja, du leste riktig. Nå kommer et riktig så surmaget innlegg fra meg. Jeg har tenkt lenge på det, og jeg vet at mange er uenige. Men altså, nå er det så mange bokblogger som er med på diverse fellesbloggtemainnlegg at det er blitt kjedelig. Søndagene gidder jeg ikke å lese blogger til de jeg vet er med på "smakebiter". Heldigvis er det flere av mine favorittblogger som ikke er med på smakebiten, og er det kommet et blogginnlegg fra en av dem, så leser jeg. Og så har det utviklet seg. Nå er det; Nå er det mandag, hva leser du? Og så er det torsdager, da skal visst alle skrive lister over hvilke bøker som er havnet i postkassen siste uke. Det er sikkert flere sånne fellesbloggtema, men for ikke å irritere på meg absolutt alle i bokbloggverden så slutter jeg her.
Hei, velkommen til min litteraturblogg og forlagsside. Her vil du finne informasjon om "Krigens modigste menn" som kommer i november 2023. Denne bloggen har vært aktiv siden 2008, og har primært vært en blogg for anmeldelser av andre sine bøker, og av andre sine prosjekt. Fra og med november 2023 blir bloggen en hjemmeside for mitt forlag: Komsa Forlag, og det som er relevant for boka mi, og utgivelsen vil du finne i denne bloggen.

Der skulle je ha vøri ja!
SvarSlettDu skal ikke se bort ifra at jeg stikker innom Alta en av disse dagene :) Det er jo mye spennende på programmet. Jeg liker Jørgen Gunnerud veldig godt, fint å lese krim fra hjemtraktene :)
SvarSlettJeg har faktisk litt løse planer om å reise til Alta i denne perioden. Vi skal lansere boka På tur med hund hos ARK Alta i forbindelse med Finnmarksløpet. Det skjer alltså masse i Alta i de dager:-). Nå fikk jeg virkelig lyst til å dra!
SvarSlettGleder meg også:) Leste Johan Harstad sin "Hãsselby" i fjor sommer, herlig bok, jeg leste og lo, anbefaler den til alle som har hatt et "forhold" til Albert Åberg.
SvarSlettHar akkurat fått flybillettene i posten. Skal være der fra tirsdag til torsdag. Gleder meg!
SvarSlettJeg har bare lest noen noveller av Johan Harstad, men tok med meg Hässelby hjem i dag.
SvarSlettSå litt dialekt: Å så e det jo så arti at så mange av dokker har løst å komme til Alta - det e utrulig vakkert her i mars - masse snø, nordlys og hyggelige menneska :-)
Pussig hvordan forfattere plutselig virker mye mer spennende når de skal opptre i Alta og ikke i Oslo ;-) For jeg skulle jo gjerne tatt turen oppover, jeg også!
SvarSlett