Gå til hovedinnhold

Alta bibliotek markerte bokdagen 2012!

Alta bibliotek markerte bokdagen 2012!



Vi var på studenthuset City og snakket om disse bøkene:
Annelene snakket om barnebøker + en krim:
Dragejakten av Bjørn Ousland - moderne eventyr

Kubbe lager spetakkel av Åshild Kanstad Johnsen - myldrebok

Purriot og den usynlige mannen av Bjørn F. Rørvik og Ragnar Aalbu - krim for de minste

Jeg vet hvem du er av Yrsa Sigurdardottir - neglebiterkrim



Stine presenterte tegneserier:
Kebbelife av Mette K. Hellesnes

Fagprat av Flu Hartberg

Zofies verden av Grethe og Norunn



Monika tok for seg ungdomsbøker som handler om hekser!

Inn i elden av Aina Basso

Fandens Friller June Sommer Strask

Sirkelen av Mats Strandberg og Sara B. Elfgren



Ole David snakket om en fagbok som heter:


Våpen, pest & stål og som er skrevet av Jared Diamond.



Sonja Kristin hadde funnet frem:
Jean Kwok : Midt imellom

Jeanette Walls : Krystallslotten



Jeg snakket om bøker som fortjener terningkast 6:

Blomstenes hemmelige språk av Vanessa Diffenbaugh

Haren med øyne av rav av Edmund de Waal

Gutten i graven ved siden av – Katarina Mazetti


Og så presenterte jeg to krimbøker som Hanne, bibliotekets egen krimdronning anbefaler:
Absolutt kontroll av David Baldacci:


Boken er en mellomting av krim/spenning. Jeg likte boka så godt at jeg har lest den 3 ganger. Den handler om høyteknologisk svindel og det er vel et aktuelt tema i disse datatider, men det er jo ikke sikkert at alle vil like boken, men jeg gir den terningkast 6.


Det er ikke en ny bok, men allikevel anbefaler jeg alle å lese den om de liker spenningsbøker.
En annen forfatter jeg vil anbefale er Carin Gerhardsen som er fra Sverige. Hun har skrevet flere bøker, men jeg vil trekke fram


Pepperkakehuset og Tampen brenner. Spenning fra start til slutt. Terningkast 5.






Kommentarer

  1. Helt enig i at Katarina M. fortjener terningkast 6! Har du lest flere gode bøker av henne?

    SvarSlett
  2. Takk for tips på bøker:)Feiret selv med å kose meg med boken "En skytsengels dagbok" av Carolyn Jess-Cooke:)Ha en fin uke:)

    SvarSlett
  3. Karin : Har lest flere bøker ja, men det var før bloggetiden og ingen som var så god som den om bonden og bibliotekaren!

    Gråbekka: Værsågod og en god uke ønskes deg også :-)

    SvarSlett
  4. Her var det mange gode bøker; Inn i elden og Sirkelen er blant mine favoritter sammen med Krystallslottet og Blomstenes hemmelige språk :-)

    SvarSlett
  5. Inn i elden likte jeg også godt - men Sirkelen ble jeg ikke helt fortrolig med. Krystallslottet har jeg ikke lest, men det skal jeg og så elsker jeg selvfølgelig Blomstenes hemmelige språk!

    SvarSlett

Legg inn en kommentar

Populære innlegg fra denne bloggen

Å - hvor lei jeg er av disse fellesbloggtemainnleggene!

Ja, du leste riktig. Nå kommer et riktig så surmaget innlegg fra meg. Jeg har tenkt lenge på det, og jeg vet at mange er uenige. Men altså, nå er det så mange bokblogger som er med på diverse fellesbloggtemainnlegg at det er blitt kjedelig. Søndagene gidder jeg ikke å lese blogger til de jeg vet er med på "smakebiter". Heldigvis er det flere av mine favorittblogger som ikke er med på smakebiten, og er det kommet et blogginnlegg fra en av dem, så leser jeg. Og så har det utviklet seg. Nå er det; Nå er det mandag, hva leser du? Og så er det torsdager, da skal visst alle skrive lister over hvilke bøker som er havnet i postkassen siste uke. Det er sikkert flere sånne fellesbloggtema, men for ikke å irritere på meg absolutt alle i bokbloggverden så slutter jeg her.

E L James : Fifty shades – Fanget, Gyldendal, 555 sider

Moderne legeroman - Publisert i Altaposten 2 4. september 2012 Det skal godt gjøres å finne litteraturinteresserte mennesker som ikke har hørt om den første boka i mykpornotrilogien til den engelske forfatteren Erika Leonard, nemlig Fifty Shades of Grey, eller Fanget som forlaget har døpt den på norsk. Bokbloggere, journalister, og enkelte kritikere har overgått hverandre i spydige kommentarer og blodig slakt av boka. Fanget var i utgangspunktet skrevet som en fan fiction av vampyrserien Twilight, og jeg hørte til de som lot seg begeistre av historien om Bella og vampyren Edvard. Likevel var jeg skeptisk til Fanget, en bok som hadde skapt så sterke reaksjoner at enkelte miljøer i Storbritannia forlangte at boka skulle brennes. Boka handler om den tjueto år gamle litteraturstudenten Anastasia og hennes første store forelskelse og senere seksuelle erfaringer med den fem år eldre industrimagnaten Christian. Anastasia er en nærmest ukysset ung kvinne som...

Æ e så forbanna!

Satt og leste i bokbloggene og kom over en anmeldelse av Kniplingenes hemmeliget av Brunonia Barry. Dette var en bok jeg leste og anmeldte i fjor sommer. Jeg var en av få som anmeldte den, og har hatt mange treff på akkurat denne boka. Jeg ble derfor litt nysgjerrig da jeg oppdaget en ny anmeldelse. Stor ble min forferdelse da jeg ser at den personen som har skrevet anmeldelsen må ha kopiert min!!!!! Uten å nevne at det faktisk er det som er gjort! Mesteparten av anmeldelsen må være klippet fra min anmeldelse. Det er superfrekt - og at det er bibliotekarer som har gjort det, provoserer meg enormt! Dessuten, denne anmeldensen er solgt til Altaposten, og jeg har fått lov til å legge den ut på min blogg. Det er nesten så jeg ikke tror det, men se selv. Skjønner dere at jeg reagerer? Min anmeldelse av Kniplingens hemmelighe t Bibliotekarenes anmeldelse Kniplingenes hemmelighet