Gå til hovedinnhold

Litt småplukk til kos og inspirasjon :-)


Først en nydelig film om bøker, og om livet:

Un monde à découvrir - Vidéo Dailymotion

Så fikk jeg så lyst til å dele noen kontaktannonser jeg leste i The New York Review of Books, dette er fra 27.oktober 2012 (hvis noen har lyst til å svare :-) )

"Erotic Explosion. Let me blow your mind, your ultimate erogenous zone. Provocative talk with educated beauty. No limits."

"I think old, fat, disabled, and/or ugly people should be allowed some talk, touching and happiness in this life in NYC. I like walking, picnics, gardening, Pilates, reading, classical music, opera, art museums, wine, cooking, holding hands, hugs. No sex, weight, age, sex or photo necessary."

Ganske sprekt! Det som også er ganske sprekt er denne videoen av en ung kvinne som leser en bok mens det skjer noe ganske usømmelig under bordet, noe som tydelig kommer frem etterhvert. Det er etterhvert flere kvinner som har latt seg filme i lignende situasjoner og dette er et prosjekt av kunstneren Clayton  Cubitt. Navnet på prosjeketet er Hysterical Literature.




Klippet under handler ikke direkte om litteratur, men det er jo en spesiell tekst, og jeg liker humoren :-)



Og så avslutter jeg med noen bilder fra en tegneseriebok fra Nina Hemmingsson. Boka heter: Jeg er kjæresten din nå. Jeg digger tekstene, men har nok litt mer problemer med tegningene. Syns alle menneskene ligner på griser.






Da er dagens småsnakk over, og jeg har klart det store kunststykket å ikke skrive noe som helst om 49 + 1 antydninger av en spesiell farge - i det hele tatt!



Kommentarer

  1. Stilig tegneserie! Den fikk jeg lyst til å lese mer av :-)

    SvarSlett
  2. Ah, så fint at Hemmingsoms bøker er oversatt til norsk :)

    SvarSlett
  3. Karin: Ja, den er veldig stiling, og jeg digger tekstene!

    Erika: Hei, og ja, det er skikkelig fint!

    SvarSlett
  4. Morsomt at du legger ved Black Debbath video, mamma <3

    SvarSlett
  5. Morsomt at du leser og kommenterer bloggen min kjære datter <3

    SvarSlett
  6. ew program, the property foreclosure process can pick up where it was left off.


    Feel free to visit my site; facebookofsex

    SvarSlett
  7. I�m not that much of a online reader to be honest but your
    blogs really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your site to come back later. Many thanks

    Also visit my blog post: dating adults

    SvarSlett
  8. Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I have
    truly enjoyed browsing your blog posts. After all I will be subscribing
    to your rss feed and I hope you write again soon!

    my webpage; facebook of sex

    SvarSlett
  9. magnificent points altogether, you just received a new reader.
    What may you recommend about your publish that you just made a few days in the past?
    Any sure?

    Check out my page - dating with dates

    SvarSlett
  10. ent objectives for losing belly fat. While
    certain drugs in the short term solve the matter, the unpleasant side effects are not worth
    it, they usually never offer more than a non permanent
    solution. It's a known fact that 95% of fad diet plans fail.
    for sharing your thinking on this web site.

    My web site :: facebook for sex

    SvarSlett

Legg inn en kommentar

Populære innlegg fra denne bloggen

Å - hvor lei jeg er av disse fellesbloggtemainnleggene!

Ja, du leste riktig. Nå kommer et riktig så surmaget innlegg fra meg. Jeg har tenkt lenge på det, og jeg vet at mange er uenige. Men altså, nå er det så mange bokblogger som er med på diverse fellesbloggtemainnlegg at det er blitt kjedelig. Søndagene gidder jeg ikke å lese blogger til de jeg vet er med på "smakebiter". Heldigvis er det flere av mine favorittblogger som ikke er med på smakebiten, og er det kommet et blogginnlegg fra en av dem, så leser jeg. Og så har det utviklet seg. Nå er det; Nå er det mandag, hva leser du? Og så er det torsdager, da skal visst alle skrive lister over hvilke bøker som er havnet i postkassen siste uke. Det er sikkert flere sånne fellesbloggtema, men for ikke å irritere på meg absolutt alle i bokbloggverden så slutter jeg her.

E L James : Fifty shades – Fanget, Gyldendal, 555 sider

Moderne legeroman - Publisert i Altaposten 2 4. september 2012 Det skal godt gjøres å finne litteraturinteresserte mennesker som ikke har hørt om den første boka i mykpornotrilogien til den engelske forfatteren Erika Leonard, nemlig Fifty Shades of Grey, eller Fanget som forlaget har døpt den på norsk. Bokbloggere, journalister, og enkelte kritikere har overgått hverandre i spydige kommentarer og blodig slakt av boka. Fanget var i utgangspunktet skrevet som en fan fiction av vampyrserien Twilight, og jeg hørte til de som lot seg begeistre av historien om Bella og vampyren Edvard. Likevel var jeg skeptisk til Fanget, en bok som hadde skapt så sterke reaksjoner at enkelte miljøer i Storbritannia forlangte at boka skulle brennes. Boka handler om den tjueto år gamle litteraturstudenten Anastasia og hennes første store forelskelse og senere seksuelle erfaringer med den fem år eldre industrimagnaten Christian. Anastasia er en nærmest ukysset ung kvinne som...

Æ e så forbanna!

Satt og leste i bokbloggene og kom over en anmeldelse av Kniplingenes hemmeliget av Brunonia Barry. Dette var en bok jeg leste og anmeldte i fjor sommer. Jeg var en av få som anmeldte den, og har hatt mange treff på akkurat denne boka. Jeg ble derfor litt nysgjerrig da jeg oppdaget en ny anmeldelse. Stor ble min forferdelse da jeg ser at den personen som har skrevet anmeldelsen må ha kopiert min!!!!! Uten å nevne at det faktisk er det som er gjort! Mesteparten av anmeldelsen må være klippet fra min anmeldelse. Det er superfrekt - og at det er bibliotekarer som har gjort det, provoserer meg enormt! Dessuten, denne anmeldensen er solgt til Altaposten, og jeg har fått lov til å legge den ut på min blogg. Det er nesten så jeg ikke tror det, men se selv. Skjønner dere at jeg reagerer? Min anmeldelse av Kniplingens hemmelighe t Bibliotekarenes anmeldelse Kniplingenes hemmelighet